Przeglądana kategoria

Kredyty hipoteczne

20 artykułów

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie wieloletnie. Decydując się na taki krok, musisz pamiętać, że wiążesz się z bankiem nierzadko nawet na 30 lat. Z tego powodu, jeszcze na etapie poszukiwania kredytu na mieszkanie, powinieneś poznać mechanizm działania kredytu hipotecznego i zrozumieć, jak ważny jest wybór najlepszej oferty banku. Nasi doświadczeni redaktorzy oraz współpracujący z nami niezależni eksperci finansowi robią, co mogą, by pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję i wybrać taki kredyt mieszkaniowy, który nie będzie zbyt dużym obciążeniem.

Najnowsze wiadomości, praktyczne porady kredytowe, recenzje banków, opinie o kredytach hipotecznych to praktyczne i darmowe źródło wiedzy, z której możesz korzystać w dowolnym momencie. Pamiętaj, że The Advisor to niezależny poradnik kredytowy, tworzony z myślą o Tobie i Twoich finansach.

Kredyt hipoteczny, inaczej zwany także kredytem mieszkaniowym, wiąże się z koniecznością zbadania zdolności kredytowej, a ta zależna jest do wielu czynników. Przed przystąpieniem do wniosku kredytowego musisz zadbać o swoją historię kredytową. Być może konieczne będzie także zwiększenie zdolności kredytowej.

Jeśli rozważasz kredyt hipoteczny na pierwsze mieszkanie, możesz skorzystać z preferencyjnego kredytu hipotecznego oferowanego w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego. Jego oprocentowanie wynosi zaledwie 2 procent w skali roku.

Pamiętaj, że bank oferując Ci kredyt mieszkaniowy, będzie wymagał od Ciebie dodatkowego zabezpieczenia, jakim jest ustanowienie hipoteki na finansowej nieruchomości. Prócz tego, będziesz musiał zawrzeć także dodatkowe polisy ubezpieczeniowe. W tym artykule dowiesz się, jakie ubezpieczenia kredytu mieszkaniowego są wymagane, a które tylko opcjonalne.

Szykując się do kredytu na dom lub mieszkanie, musisz także pamiętać, że potrzebny będzie Ci wkład własny wynoszący aktualnie 20 procent nieruchomości. Jeśli nie posiadasz takiej kwoty, rząd przygotował ofertę, która może Cię zainteresować. Jest to tzw. kredyt bez wkładu własnego, a dokładniej kredyt z gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego, o który możesz starać się w bankach komercyjnych.

Przed podjęciem decyzji o zasięgnięciu kredytu na mieszkanie rozwiąż nasz quiz kredyt hipoteczny i sprawdź, jak wygląda Twoja wiedza o tym zobowiązaniu.

Jeśli posiadasz już aktywny kredyt hipoteczny, a jego rata jest zbyt dużym obciążeniem, pamiętaj, że nie masz kilka możliwości, z których warto skorzystać. Są to m.in. ustawowe wakacje kredytowe i Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Warto rozważyć także refinansowanie kredytu hipotecznego oraz renegocjacja warunków kredytu na mieszkanie.

Kredyty hipoteczne – najnowsze porady kredytowe