Przeglądana kategoria

Finanse firmowe

2 artykuły

Finanse firmowe w The Advisor do kompendium wiedzy dla przedsiębiorców, właścicieli firm oraz kadry zarządzającej. Poruszamy tematy związane z szeroko rozumianymi finansami działalności gospodarczej, spółek prawa handlowego, spółek osobowych, stowarzyszeń czy fundacji. Finanse firmowe to między innymi kredyty firmowe, a więc np. kredyty obrotowe, kredyty inwestycyjne, kredyty technologiczne, kredyty na innowacje czy kredyty samochodowe. Na finanse firmowe składa się także leasing oraz faktoring, który w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością.

Finanse przedsiębiorstw to jednak nie tylko zobowiązania, ale także, a może i przede wszystkim wpływy, a więc przychody z prowadzonej przez nas działalności. Poruszamy kwestie związane z podatkami i księgowością, omawiamy zmiany przepisów, które przygotowuje Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Poruszamy także kwestie związane z kosztami pracowniczymi, wynagrodzeniami, składami ZUS, podatkami za pracowników.

Finanse firmowe – najnowsze wiadomości

Poniżej znajdziesz najważniejsze wiadomości dla przedsiębiorców dotyczące finansów firmowych, ale także użyteczne porady finansowe dla właścicieli firm jednoosobowych, spółek z o.o., spółek akcyjnych, spółek partnerskich, cywilnych czy innych rodzajów działalności dopuszczalnej przepisami prawa w Polsce.