Przeglądana kategoria

Kredyty

14 artykułów

Kredyty bankowe, z uwagi na ich przeznaczenie i rodzaj, możemy rozróżnić m.in. na kredyt hipoteczny, kredyt inwestycyjny, kredyt konsolidacyjny, kredyt konsumpcyjny, kredyt obrotowy, kredyt w rachunku bieżącym, kredyt w rachunku kredytowym, kredyt konsumencki. Kredytem będzie także karta kredytowa, na której instytucja finansowa udostępnia Ci pewnego rodzaju limit kredytowy, z którego możesz korzystać w ramach zawartej z bankiem umowy.

W rozróżnieniu na “grupy społeczne”, kredyty możemy podzielić na te adresowane do przedsiębiorców (kredyty firmowe), konsumentów. W przypadku tej drugiej grupy, a więc osób fizycznych, większość kredytów stanowią kredyty gotówkowe, hipoteczne, kredyty samochodowe oraz karty kredytowe. Przedsiębiorcy mogą liczyć na kredyty inwestycyjne, obrotowe, hipoteczne, samochodowe, kredyty technologiczne, a także kredyty kupieckie, których nie oferują banki, a firmy współpracujące z danym przedsiębiorcą.

Kredyty i pożyczki w The Advisor to sekcja, w której skupiamy się na ofertach banków i firm pożyczkowych. Pomagamy podejmować najlepsze decyzje finansowe, które działają na Twój domowy budżet. Wyjaśniamy terminologię bankową, prześwietlamy oferty instytucji finansowych, recenzujemy produkty banków.

Kredyt to zadłużenie, więc podchodź do niego rozsądnie bez względu na kwotę, którą pożyczasz. Wybieraj najtańsze kredyty gotówkowe, skracaj okres spłaty do możliwego minimum. Nie zadłużaj się ponad stan, by kredyt nie przerodził się w kulę u nogi, którą będziesz ciągnął za sobą przez wiele kolejnych lat.

Jeśli szukasz informacji, jaki kredyt wybrać, czym różni się kredyt od pożyczki, w jakim banku najlepiej wziąć kredyt, jakie oprocentowanie jest korzystne oraz ile wynosi WIBOR oraz WIRON, koniecznie przeczytaj najnowsze porady finansowe i artykuły o kredytach i pożyczkach w The Advisor.

Kredyty – najnowsze wiadomości

Poniżej znajdziesz najważniejsze wiadomości, praktyczne porady oraz niezależne recenzje kredytów i pożyczek banków oraz firm pożyczkowych operujących w polskim rynku finansowym.