Kredyt dla firmy na selfie – gdzie dostępny?

Kredyt dla firmy na selfie jest w stanie przyśpieszyć proces pozyskania finansowania na inwestycje i bieżące potrzeby przedsiębiorstwa. W których bankach jest dostępny?
kredyt dla firmy na selfie
Kredyt dla firmy na selfie – które banki oferują takie rozwiązanie? Foto: Sanne Berg via Canva.

Kredyt dla firmy na selfie to rozwiązanie, które może uprościć proces pozyskania finansowania przez przedsiębiorców. Sprawdzamy, w których bankach kredyt firmowy na selfie jest dostępny i jakie warunki oferują nam banki.

Kredyt firmowy na selfie – na czym polega?

Kredyt na selfie dla firm, podobnie jak konto na selfie, polega na potwierdzeniu naszej tożsamości za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie. Po przejściu kilku kroków, do których należy zaliczyć m.in. wypełnienie wniosku, podanie danych firmowych i osobistych reprezentanta, a także przesłaniu dokumentów finansowych firmy, potwierdzenie tożsamości odbywa się 100% online. Dzięki temu nie ma konieczności wizyty w oddziale banku, co jest niestety jeszcze standardem w przypadku kredytów firmowych w Polsce.

Możliwość otrzymania kredytu firmowego w pełni zdalnie przyśpiesza procedurę związaną z pozyskaniem finansowania bez względu na to, czy chodzi o kredyt obrotowy, czy inwestycyjny. Oczywiście kredyt firmowy online jest zwykle możliwy, gdy wnioskujemy o niego w banku, w którym posiadamy konto firmowe, jednak jeśli wniosek składamy w innej instytucji, zwykle niezbędna będzie wizyta w oddziale. A to w końcu dość czasochłonne i nijak ma się do aktualnych trendów panujących w bankowości online oraz standardów zachodnich.

Nic zatem dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców poszukuje rozwiązań, które przyśpieszą proces otrzymania kredytu dla firmy online, w czym pomocne może być właśnie potwierdzenie tożsamości na selfie.

W którym banku kredyt firmowy na selfie?

Po dokładnym researchu (na dzień publikacji artykułu) wiemy już, że kredyt firmowy na selfie dostępny jest aktualnie wyłącznie w jednym banku w Polsce – Aliorze. Pozostałe banki, w przypadku kredytów firmowych, nie oferują możliwości potwierdzenia tożsamości za pomocą zdjęcia. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości otrzymania kredytu dla firmy bez wychodzenia z biura czy domu. Kredyt firmowy online nie jest bowiem aktualnie większym problemem, co omawiamy w tym artykule.

Kredyt na selfie dla firmy – Alior Bank

Kredyt dla firmy na selfie w Alior Bank dostępny jest już od kilku miesięcy. Instytucja reklamuje swój produkt, jako “Szybki kredyt firmowy online”, za czym stać ma szybka decyzja kredytowa (do 20 minut od złożenia wniosku), a także łatwość pozyskania finansowania.

Górna granica kwoty kredytu firmowego na selfie w Alior Bank wynosi 600 tys. zł, co oznacza, że adresowany jest do mikro i małych firm. Co ciekawe, oferta kierowana jest zarówno do działalności jednoosobowych, ale także spółek podlegających pod prawo handlowe, czyli np. spółek z o.o. czy spółek akcyjnych.

Maksymalny okres kredytowania to 72 miesiące, a zabezpieczeniem kredytu jest gwarancja de minimis. Jak nietrudno się domyślić, aby otrzymać kredyt firmowy na selfie niezbędne będzie złożenie wniosku na stronie banku. Po jego złożeniu skontaktuje się z nami pracownik Aliora, któremu trzeba będzie przesłać dokumenty finansowe firmy, a następnie potwierdzić swoją tożsamość właśnie poprzez zrobienie zdjęcia.

Kredyt firmowy na selfie Alior Bank – opinia o ofercie

Kredyt firmowy na selfie w Alior Bank to aktualnie jedyna oferta kredytu online adresowanego do przedsiębiorców z możliwością potwierdzenia tożsamości za pomocą zdjęcia. Brak konkurencji powoduje, że nie może ona zostać rzetelnie porównana z ofertami innych banków -stąd też dość wysoka nota.

Na szczególną uwagę zasługuje łatwa procedura wnioskowania (całkowicie online) oraz gwarancja de minimis Banku Gospodarstwa Krajowego, która jest zabezpieczeniem kredytu. Niewątpliwym minusem oferty jest brak jasnych informacji o oprocentowaniu oraz kosztach kredytu, co nie jest fair, gdy mowa o produktach, o które aplikujemy online.

Plusy oferty

  • Możliwość potwierdzenia tożsamości za pomocą selfie
  • Gwarancja de minimis BGK
  • Stosunkowo wysoka wartość kredytu (do 600 tys. zł)
  • Możliwość zawarcia umowy zdalnie
  • Kredyt adresowany jest do różnych form działalności gospodarczej

Minusy oferty

  • Oferta pozbawiona jest informacji o oprocentowaniu i kosztach kredytu
  • Wymagany PIT za minimum 10 miesięcy działalności

Kredyt firmowy na selfie w Aliorze otrzymuje od nas dość wysoką punktację, która może ulec zmianie, gdy na rynku pojawi się oferta konkurencyjna (inny kredyt firmowy na selfie).

Total
0
Share